طرفداران انیمیشن و جلوه های ویژه

اگه میخوای انیمیشن ساختن یاد بگیری؟ اگه سوالی در مورد انیمیشن و جلوه های ویژه برات پیش اومده؟! ... راهو درست اومدی!!

طراحی سه بعدی داخلی ساختمان توسط برنامه 3dsmax که کار خودمه (قسمت دوم)
نویسنده : امین کیانفر - ساعت ۱٢:٥٢ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۳٠ آبان ۱۳٩٠
 

سلام!

بازم از کارای خودم گذاشتم که این یکی آخرین کاری هست که من با برنامه 3dsmax ساختم ...

خوب اگه کار قبلیمو که گذاشتم تو وبلاگ با این یکی مقایسه کنین؛ می بینین که اصلا به هم نمی خورن! هاهاها ... ( علتش سیر تکاملی تجربه هامه ... که تا 60 سالگی ادامه داره! ... )

اگه بخوام مقایسه ای داشتم، در مورد این دو کار باید بگم ...طراحیش مثل این دقیق و ظریف نیست و به شکل واقعی اونها توجه زیادی نشده اما در قسمت دوم تمامی مواد و اجسام با دقیق ترین حالتی که میشه طراحی شده که بسیار انرژی گیر و وقت گیره ... وقت گیر( نه سخت و خسته کننده!)...

تو قسمت اول همونطور که همونجا هم توضیح دادم ... از موتور رندر دیفالت خود برنامه که به صورت پیش فرض روی اونه رندر شده! ... که اصلا برای ساختن انیمیشن توصیه نمیشه( علتشم تو کار قبلی میبینید دیگه)... اما من برای این کار از پلاگین معروف و قوی Vray استفاده کردم ... که برای real کردن کار معرکست!! ... با تعویض موتور رندر Material و Lights هم تغییر می کنن! ... بنابراین از چراغ Vray light استفاده کردم ... دو تا برای نوری که از پنجره ها ساتع میشه ( امیدوارم ساتع رو درست نوشته باشم!!) و رنگشو هم سفید گذاشتم و یه نور Target Direct هم به عنوان نور خورشید ساختم و رنگشو هم زرد (تقریبا) کردم ...

از لحاظ متریال هم به هر حال با عسایی که از اینترنت گرفتم و متریال های آماده ای که بود این بخشو رو هم پشت سر گذاشتم...

چند تا نکته هست:

1. ممکنه این توضیحی که دادم برای برای بعضی از دوستان قابل هضم نباشه یا دوست داشته باشن با جزئیات بیشتر روندشو بنویسم، در این صورت حتما تو بخش نظرات اینو قید کنین تا پر بار تر توضیح بدم!

2. شاید بعضی دوستان بگن خب این وبلاگ انیمیشن و جلوه های ویژست ... اینا که طراحی های معماریه فقط برای خونه، ... اینا رو چحوری بهم ربط میدین؟ ... جواب اینه که مهمترین بخش انیمیشن و جلوه های ویژه همین طراحی اجسام هستش... بعدش میریم سراغ متریال بعد میریم برای سیستم ای ذره ای ، بعد میریم سراغ نور و دوربین و ... پس این میتونه یه تجربه ی خوب بای کار باشه!

3. چون کار از نظر فنی کیفیت خوبی داره ... ممکنه بعضی ها بگن اینا رو از جایی اوردی ( خودت نساختی) ... من اگه اون دوستان بخوان کیفیت اصلی این عکسها رو + فایل max رو براشون میفرستم ... علت این که عکس ها رو با کیفیت اصلی HD نگذاشتم حجم زیاد عکس ها بود که حدود 10 مگابایت میشد!

بازم ممنون!

برای دیدن بقیه عکس ها ادامه مطلب رو هدف برین!