طرفداران انیمیشن و جلوه های ویژه

اگه میخوای انیمیشن ساختن یاد بگیری؟ اگه سوالی در مورد انیمیشن و جلوه های ویژه برات پیش اومده؟! ... راهو درست اومدی!!

تهران 1500 مراحل فنی رو پشت سر گذاشت ...
نویسنده : امین کیانفر - ساعت ۸:٢۸ ‎ب.ظ روز چهارشنبه ٢ آذر ۱۳٩٠
 

سلام

تهران 1500 انیمیشنی که تو پست های قبل شرح حالش عرض شد ... مراحل ساختش تموم شد و جلسه ای هم اخیرا ذاشتن با حضور کارگردان و نویسنده محترم و طنز پرداز و آقای مهردادرئیسی مدیر دوبلاز پروژه ... عنوانش اینه:جلسه بررسی و کنترل کیفی نهایی دیالوگ‌های «تهران1500» با اتمام ساخت این انیمیشن برگزار شد.

متنشم دیگه خودتون بخونید:

در این جلسه که با حضور بهرام عظیمی کارگردان، محسن علمداری نویسنده، حسین رفیع طنزپرداز و مهرداد رئیسی مدیر دوبلاژ تشکیل شد، کنترل کیفی دیالوگ‌ها از لحاظ بار طنز،حس، گویش و به طور کلی دوبلاژ و همچنین نتیجه‌گیری نهایی در این ارتباط صورت گرفت.

حاضران با مشاهده کامل انیمیشن، به نتایجی در ارتباط با تغییر و اضافه نمودن برخی دیالوگ‌ها رسیدند که ضبط نهایی دوبلاژ آن از تاریخ 25 آذر الی 5 دی ماه سال جاری در استودیوی انجمن گویندگان جوان انجام خواهد گرفت.

 

رئیســـی مدیر دوبلاژ این انیمیشـن گفت: به دلیل ضبط صدا قبل از ساخت انیمیشن که همگام با کشورهای پیشرفته در این صنعت، صورت گرفته است،بهتر است در راستای پر کردن هر چه بهتر فضاهای نیازمند،حالت‌ها و عکس العمل‌های بیشتر و همچنین اضافه نمودن برخی دیالوگ‌ها به متن، روتوش نهایی در دوبلاژ اثر صورت پذیرد که بعنوان یک پروژه‌ی ملی درخشان‌تر جلوه‌گر شود.

این انیمیشن برای حضور در سی امین دوره جشنواره فیلم فجر آماده نمایش می‌شود.

 

 

انیمیشن «تهران 1500» که شهر تهران را در سال 1500 شمسی به تصویر می‌کشد، از شخصیت‌ و کاراکترهای بازیگران مشهور سینما هدیه تهرانی، بهرام رادان، مهران مدیری، گوهر خیراندیش، مهتاب نصیرپور، محمدرضا شریفی نیا، حبیب رضایی و حسام نواب صفوی بهره برده است.

 

 

فیلمنامه «تهران 1500» را امیر مسعود علمداری و بهرام عظیمی با مشاوره محمد رحمانیان، پیمان معادی و حبیب رضایی نوشته‌اند.

فیلم در ژانر کمدی است و داستان آن درباره گذشته و حال پیرمردی 160 ساله به نام اکبرآقا (مهران مدیری) است و زمان داستان 15 روز قبل از تحویل سال 1500 هجری شمسی است. در سال 1500 ربات‌ها در کنار مردم زندگی می‌کنند و آدم‌های پولدار می‌توانند با امکانات پیشرفته پزشکی تا 160 سال زندگی کنند!

منبع:http://www.iraniananimation.com/2331/