طرفداران انیمیشن و جلوه های ویژه

اگه میخوای انیمیشن ساختن یاد بگیری؟ اگه سوالی در مورد انیمیشن و جلوه های ویژه برات پیش اومده؟! ... راهو درست اومدی!!

تحلیل انیمیشن مقاومت تا پیشرفت همراه با لینک دانلود با کیفیت Hd
نویسنده : امین کیانفر - ساعت ۳:۳٩ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ٢۳ خرداد ۱۳٩٢
 

به نام خدای مهربون

سلام

از دوستان خوبم متشکرم برای پیام‌هایی که

می‌فرستید و همیشه منو شرمنده بزرگواری‌هاتون می‌کنید.

این روزها تنور رقابت‌های انتخاباتی بسیار گرمه و کاندیدها طبق معمول برای پیشبرد اهداف انتخاباتی شون دست به دامن خانواده بزرگوار هنر اسلامی- ایرانی میشن.

بعضی‌ها سعی می‌کنند خواننده‌ها رو با خودشون همراه کنند، بعضیا هنرپیشه‌ها رو با هزار تا وعده و وعید راضی نگه می‌دارند اما هیچچ وقت هیچ کس به ذهنش نرسید هنری دیگری هم هست که می‌تونه د

در سطح یک جامعه مدرن بسیار تاثیر گذار باشه و توجه اکثر اقشار مختلف جامعه رو به سمت خودش جلب کنه... بله قطعا انیمیشن.


برای اولین بار در ایران این کار توسط استاد بزرگوار؛ جناب فرهاد عظیما در مشهد مقدس کلید خورد و حدود دوهفته ادامه داشت.

مقاومت تا پیشرفت عنوان کاری هست که ایشون تدوین، تهیه‌کنندگی و کارگردانی اون رو به عهده داشتند.

راستش هدف کلی من از ایجاد این وبلاگ این بود که بیشتر به جنبه فنی کار بپردازم و بگم با استفاده از چه برنامه‌‌هایی اتین انیمیشن‌ها ساخته می‌‍شن نه اینکه بخوام مثل منتقدهای سینمایی بشینم نظرهای مربوط به خودم رو بدم اما...

در ابتدای این انیمیشن 3:17 دقیقه‌ای ما دوربین رو به صورت فول شات می‌بینیم که داره از دل یک محیط شبه جنگلی به سمت مکان استقرار یک فضا پیش میره که اطراف اون چند هلیکوپتر با آرم ارتش جمهوری اسلامی و تاسیسات و ماشین‌های مربوط به موضوع اونجا قرار دارند.

من همنیشه معتقدم هیچ استاندارد محدود کننده ای وجود نداره که بگم مثلا فلانی فلان استانداردو زیر پا گذاشت و مثلا فلاناستاندارد رو اجرا کرد... به هر حال هر کسی سلیقه‌ای داره. حرکات دوربین در بیشتر مواقع خوشایند بود و روی نریشن و موزیک متن سوار شده بود و بعضی جاهاشو خیلی دوست داشتم.

اما بعضی جاها مثلا 1:29 دقیقه که دوربین دو بار 360 دور فضا پیما میچرخه رو نپسندیدم.

تلفیق دادن پرچم ایران با نور طلایی رنگ خورشید، ایجاد smoke و دود جالبی هنگام پرتاب موشک میبینیم و استفاده از تکسچرهای دقیق برای تاسیسات، هلیکوپتر و فضا پیما که به احتمال زیاد آبجکت‌های آماده بود، خوب از آب در اومده بود.

اما برسیم به صحنه ای که آقای جلیلی رو از پشت نشون میده که داره از پشت شیشه بیرون رو نگاه میکنه و دوربین عقب میره. من نمی دونم چرا این شات قشنگ و این به اصطلاح لوکشین جالب رو زود تموم میکنه... یعنی میخوام بگم به بیننده

اجازه نمیده که براش سوال پیش بیاد این کیه که داره از پشت نشون میده و سریع دکتر جلیلی رو نشون میده...

به نظر من خوب میشد سرعت دالی بک(برکشت به عقب دوربین) دوربین آهتسه تر میشد تا با حال و هوای موسیقی متن بیشتر بخونه و حالت اسطوره‌ای تری رو شاهد میشدیم.

در مورد طراحی سه بعدی دکتر جلیلی باید بگم بسیار خوب بود. بعضیا برای اینکه غرورشون نشکنه میکنه بدک نبود اما چرا وقتی یه کاری لیاقت تشویق داره! نگی؟! آره کار بسیار خوبی بود. چون نمیخواست حرف بزنه یا کار خاصی بکنه همین که لبخند بزنه و یک پلک بزنه خوب بود. حرکت nois مانند دوربین هم به طبیعی شدن کار نه تنها در این صحنه بلکه در همه سحنه ها کمک کرده.

نورپردازی بسیار خوب بود. تسکچرینگ هم بسیار عالی و استفاده از بیانات مقام معظم رهبری و طرح ایده فضا پیما بسیار خوب و جالب بود.

در کل از آقای عظیما و همه دوستان محترمشون برای ساخت این کار خوب تشکر میکنم. دوستان خوبه بدونین آقای عظمیا برای ساخت این انیمیشن هیچ دستمزدی رو دریافت نکردند و تنها داوطلبانه ساخت این انیمشن رو متقبل شدند و فکر می کنم تونستند به هدفشون برسند. من معتقدم ایشون میخواستند ثابت کنند انیمشن می تونه در خیلی از عرضه ورود پیدا کنه و تاثیرگذاری بسیار قوی تری نسبت به بقیه رقبای خودش داشته باشه.

متاسفانه اطلاعات زیادی در مورد مسائل فنی در دست نیست، نمیدونم با چه برنامه ای و با چه موتور رندری این کارو به ثمر رسوندنو خیلی هم خوب میشد آقای عظیما که سعی دارند فرهنگ استفاده از انیمیشن رو در کشور جا بندازند در مورد اطلاعات فنی انیمیشنون هم صحبت کنند تا جوونای این مملکت راهشون برای دستیابی به علم روز انیمیشن هموار تر بشه.

از خانم نفیسه سلیمانی، از انیماتورهای خوب شهر مشهد که در این انیمیشن وظیفه اطلاعات رسانی و همکاری با تیم انیمشن سازی آقای عظیما رو به عهده داشتند بسیار ممنون و سپاسگذارم.

لینک انیمشن مقاومت تا پیشرفت با کیفیت HD با افتخار تقدیم به همه طرفداران انیمشن و جلوه‌های ویژه:

HD 100 mb