فهرست نامزدهای اولیه‌ جوایز فیلم بفتا 2012

سلام

شاید خیلی از دوستان مثل من فقط اسم بَفتا شنیده باشن و ازش تعریف دقیق و درستی نداشته باشن. چند خط در مورد تاریخچه و آشنایی کوتاه با بفتا رو از سایت ویکی پدیا آماده کردم که اگه دوست داشتین میتونید بخونیدش.

---------------------------------------------------------------------

بفتا (به انگلیسی: BAFTA؛ مخفف British Academy of Film and Television Arts) نام برگزارکنندهٔ مراسمی سینمایی است که سالیانه در بریتانیا برگزار می‌شود.

جایزه بفتا بیشتر اوقات در حکم پیش زhttp://newsevents.arts.ac.uk/files/2011/02/BAFTA-Logo13.jpgمینه‌ای برای جایزه اسکار است که در بریتانیا برگزار می‌شود و معمولاً خط مشی برای اسکار است. در سال ۲۰۰۸ محل برگزاری این جشنواره در خانه اپرا رویال برگزار شد. همچنین در سال ۲۰۰۹ باز هم در همین محل برگزار شد که تاریخ برگزاری آن در ۸ فوریه ۲۰۰۹ بود.

بفتا (آکادمی فیلم بریتانیا) در سال ۱۹۴۷ توسط دیوید لین، الکساتدر کوردا، کارول رید، روجل مانول و گروهی دیگر بنیان گذاشته شد.مراسم جشن سالانه اهدا جوایز جشنواره معمولاً در ماه‌های آوریل و می‌هر سال برگزار می‌شود، اما در سال ۲۰۰۲ بدلیل آنکه قبل از اسکار برگزار شود، زمان برگزاری آن در ماه فوریه بود. جشنواره معمولاً بانگاه جهانی نسبت به فیلم برگزار می‌شود ولی غالب فیلم‌های آن را فیلم‌های بریتانیا و فیلم‌های جدید از لحاظ نوآوری تشکیل می‌دهد.

منبع

----------------------------------------------------

بفتا یه پیش زمینه برای اسکار هستش و فیلمهایی که در این تورنمنت موفق باشن شانس زیادی میتونن پیدا کنن برای موفقیت در اسکار!

توی لیستی که منتشر شده اسم فیلم جدایی نادر از سیمین هم به چشم میخوره که در بخش بهترین اثر غیر انگلیسی نامزد هست و براش آرزوی موفقیت می کنیم.

اما در بخش بهترین انیمیشن بلند 2012  «ماجراهای تن تن؛ راز تک شاخ»، «گربه چکمه‌پوش» و «رانگو» از سرشناس‌ترین‌ها هستند.

که میخوام یه مقدار در موردشون صحبت کنیم. و این که شانس کدوم یکیشون در بردن جایزه بفتا بیشتره!... جواب این سوال رو من به عهده شما می گذارم. و میخوام طی 3 پست نقدی مختصر رو از این 3 شاهکار انیمیشن جهان براتون بگذارم که امیدوارم سبب پیشرفت و موفقیت بیشترمون در ساخت انیمیشن های بزرگ باهشه!

/ 1 نظر / 44 بازدید
سولماز

عالی بود...هیچی راجع به بفتا نمیدونستم...