شات های جدید از تهران 1500

سلام

چند تا شات جدید از انیمیشن تهران 1500 رندر شده که دیدنش خالی از لطف نیست.

در مورد شات ها با در نظر گرفتن این که این شات ها رندهای نهایی نیستن و قطعا در مرحله کامپوزیت درش تغییرات زیادی انجام میشه باید بگم؛ طراحی چهره ها با ظرافت خوبی ساخته شده و سعی کردن چهره ها رو تا جایی که می تونن به دوبلور ها نزدیک کنن که من این امر رو در کارهای خارجی کمتر می بینم.

علتش هم اینه که مثلا تام هنکس میاد کاری مثل مگامایند رو دوبله می کنه به هیچ وجه صداشو طوری در نمیاره که صدای اون برای بیننده آشنایی داشته باشه و در نتیجه حواس بیننده به خاطر شنیدن صدای بازیگر مورد علاقه اش در قالب یه کاراکتر تخیلی پرت بشه!

همچنین در شرک و خیلی از انیمیشن های روز دنیا!

اما ما در بیوولف شاهدیم که شخصیت انجلینا جولی رو دقیقا با مورفولوژی صورت و بدنش طراحی کردن؛ طوری که با آنجلینا جولی واقعی مو نمی زنه... خب این علتش زیبایی جولی هست که به فراخور کاراکترش در فیلم نیازه! ... اما یکی دیگه از علت هاش جنبه تبلیغاتی و گیشه ای هستش که به فروش بیشتر فیلم کمک می کنه!

من فکر می کنم این طراحی های صورت Real در تهران 1500 به این خاطر هستش و حقیقتش اگه منم بودم همین کارو می کردم. چون این اولین تجربه ی اکران انیمیشن بلند به صورت گسترده و بزرگ در ایران هست و از لحاظ اقتصادی میتونه خیلی خطرناک باشه!

نور پردازی ها زیاد خوب به نظر نمیان! البته زیاد شایسته ملامت نیست. رندر گیری که با mental ray باشه همچین مشکلاتی هم داره. اما فکر می کنم دست اندرکارانش حتما کاری برای این مسئله میکنن چون فکر نمیکنم بخوان انیمیشن شون با انیمیشن داداش سیا مقایسه بشه!

به هر حال نقد کامل رو باید بعد از دیدن انیمیشن کرد!ولی چیزی که من معتقدم اینه که این انیمیشن یه جهش به سمت جلو و یک سکوی پرتاب برای صنعت انیمیشن سازی ایران هستش و بعد از اکران این انیمیشن حتما رویکردهای اجتماعی و فرهنگی و حتی سیاسی رو نسبت به انیمیشن بیشتر خواهد کرد.

ممنون!

 

منبع

/ 3 نظر / 45 بازدید
شاهین

[گریه][گریه]ممنون امین جان [ماچ][ماچ][ماچ] من که شدیدا منتظرم و امیدوارم هرچه زودتر اکران بشه. فقط تنها نگرانیم میزان فروش انیمیشنه. اگه زیاد سوددهی نداشته باشه،باید فاتحه انیمیشن تو ایران رو خوند. [گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه][گریه]

سولماز

چه خوب که بالاخره یه انیمیشن تو ایران ساخته شد اما کاش ار کارکتر بازیگرها استفاده نشده بود،تا شاید محدودیت های پوششی تو انیمیشن بوجود نمی اومد...!

سولماز

آره راست میگید...حق با شماست :|