پرده های کروماکی ( پرده های سبز و آبی) قسمت سوم

بازم سلام!

برای سومین بار با مبحث پرده های کروماکی در خدمتتنونیم!

بحث های تئوری و تعریفی و به قول معروف روی کاغذی رو در 2 کامنت قبل مفصل روش بحث و گفتگو کردیم!

اما برای سومین قسمت تصمیم گرفتم وارد مسائل عملی این حرفه بشیم!

کروماکی در افترافکت

تو قسمت دوم توضیحاتی رو در مورد خرید پارچه ها و رنگ های کروماکی صحبتهایی داشتیم اما در این کامنت خواستم فایل های آموزشی و ویدیویی براتون بذارم که برای بعد از فیلمبرداری هستش البته آموزشهای تصویری ای هم هست برای تنظیمات پرده و جایگیریش اما فعلا به این مبحث اکتفا کردم!

 

لازمه اینو بگم که این آموزش تصویری از وبسایت دوست خوبم ایمان هستش که مطالب خوب و زیادی رو در باب آموزش های تصویری برای بحث کروماکی داره!

شما میتونید برای رفتن به وبسایتش به لینکستان وبلاگ مراجعه کنین که با نام ایمان وی اف ایکس ثبت شده!

خب توضیحات خودش هم در مورد این کلیپ آموزشی جالب توجهه! :

((این پروژه کروماکی با استفاده از پرده سبز یک تجربه با chroma keying در نرم افزار افترافکت بصورت کاملا  پیشرفته است و روشی برای حفظ جزئیات  و رفلکشن و بازتاب های تصویر فیلمبرداری شده است .
در اغلب اوقات ما برای خلاص شدن از همه دردسرهای کروماکی پرده سبز از  افکت  keylight  در نرم افزار افترافکت  برای حذف رنگ  سبز استفاده می کنیم ولی در برخی موارد هم ما نیاز داریم که جزئیات بیشتری  مانند بازتاب ها و رفلکشن و .. نیز حفظ شود  و صحنه بصورت واقعی تر جلوه کند .

در این پروژه ، این کلیپ با استفاده از  دوربین فیلمبرداری Canon 5D فیلمبرداری شده  و   نکات این پروژه  می تواند برای  استفاده کنندگان این دوربین که  سرو صدای زیادی هم به پا کرده  مفید باشد .  در این پروژه  برای حذف رنگ پرده سبز از بخش های مختلف  افکت  keylight و همچنین افکت  Remove  Grain  استفاده شده است و روش فیلمبرداری و نورپردازی در پرده سبز نیز به نمایش گذاشته می شود . همچنین  خروجی نهایی تولید شده در این  پروژه را هم خواهید دید .  این پروژه بسیار دیدنی را که نمونه های مختلف کروماکی  را نمایش می دهد و به چالش کشیدن یک صحنه جذاب  کروماکی پرده سبز است را از دست ندهید))

لینک های دانلود :

Vimeo ؛  Youtube

برای دستیابی به بیش از 20 کلیپ آموزشی دیگر در مورد پرده های کروماکی میتونید به این لینک رجوع کنین!

 

/ 2 نظر / 158 بازدید
شاهین

ممنون از جواب مفصلت داداش فکر نمیکردم این مبحث انقدر گسترده باشه [ماچ][ماچ]

شاهین

ممنون از جواب مفصلت داداش فکر نمیکردم این مبحث انقدر گسترده باشه [ماچ][ماچ]