ماجراهای تن تن گولدن گلوب رو تسخیر کرد( دو نماینده ایران در مراسم)

سلام!

بالاخره نفوذ بالای استیو اسپلینبرگ و اسم بزرگ پیتر http://www.academyhonar.com/images/USA2011/best2011/golden-globe2012/steven-spielberg.jpgجکسون جواب داد و  ماجراهای تن تن رو در گلدن گلوب پیروز کرد!

ماجراهای تن تن در درباره ی یک خبرنگار جوان ماجراجو به نام تن تن (با صدا پیشگی Jamie Bell) است که به همراه سگ وفادارش برفی (میلو) و کاپیتان هادوک همیشه مست (با صدا پیشگی Andy Serkis)، به جستجوی گنجینه ی گمشده ی اجداد دریانورد کاپیتان هادوک می پردازند. با این وجود تنها تن تن و کاپیتان هادوک در پی به دست آوردن این گنجینه نیستند.  فردی مرموز و بسیار جدی به نام ساخارین (با صدا پیشگی Daniel Craig) هم به دنبال پیدا کردن محل غرق شدن کشتی است. او برای رسیدن به هدفش از کشتن آدم ها ابایی ندارد. یکی از سرنخ ها نزد تن تن و یکی دیگر نزد ساخارین است. پیدا کردن تکه ی سوم و نهایی معما که در تملک یکی از شیخ های با نفوذ خاورمیانه است، هدفی است که تن تن و ساخارین برای رسیدن به آن با یکدیگر رقابت می کنند.

از ویژگی های ماجراهای تن تن استفاده از موشن کپچر برای متحرک سازی کاراکتر ها و استفاده از موتور رندر گیری رندر من هست که کاری نسبتا real رو رقم میزنه!

اما خوشحالی من از حضور دو بزرگ مرد ایرانی در این تورنومنت بزرگ هستش!

همینطور که همه میدونین فیلم جدایی نادر از سیمین با موفقیت های خوبی که در جشنواره های مختلف بین المللی پیدا کرد، با دستی پر به گولدن گلوب راه پیدا کرد و با کنار گذاشتن فیلمهای مطرحی همچون:

گل‌های جنگ (The Flowers of War) از چین
در سرزمین خون و عسل (In the Land of Blood and Honey) از آمریکا
پسری با دوچرخه (The Kid with a Bike) از بلژیک
پوستی که در آن زندگی می‌کنم (The Skin I Live In) از اسپانیا

موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم خارجی زبان شد. جالبه این رو هم بدونین که فیلم در سرزمین خون و عسل که با بازیگری آنجلینا جولی هنرپیشه صاحب نام امریکایی هست و همچنین فیلم پوستی که در آن زندگی میکنیم ساخته کارگردان معروف اسپانیایی آلمادوار هست ، دو رقیب سرسخت جدایی نادر از سیمین بودند که اصغر فرهادی هر دوی این فیلمها رو برای کسب جایزه ویژه گولدن گلوب کنار زد!

اصغر فرهادی پس از دریافت جایزه‌اش گفت: «وقتی داشتم به روی صحنه می‌آمدم، به این فکر می‌کردم که چه باید بگویم. اینکه از پدر و مادرم، دخترانم، همسر مهربانم یا عوامل این فیلم صحبت کنم. اما اکنون ترجیح می‌دهم از مردم کشورم بگویم که واقعا مردمانی صلح‌طلب هستند.»

واقعا دمش گرم! ... این همه تبلیغات می کردن که ایرانی ها آدمای خون خوار و بی فرهنگین و نمی دونم 300 می ساختن و تو اخبارشون هزار جور تحمت و دروغ سر هم می کردن. اضغر فرهادی با این کارش نجابت، غرور و هنر ایرانی رو به رخ همه بزرگان سینمای دنیا کشید و نشون داد که ایرانی ها میتونن حتی با دستای خالی هم محشر به پا کنن!

واقعا من به سهم خودم ازش ممنونم به خاطر متن خوبی که گفت و فیلم قشنگی که ساخت!

امیدوارم یه روز هم در بخش انیمیشن برای گولدن گلوب نماینده داشته باشیم!

 

/ 2 نظر / 42 بازدید
فرید

راستش من گلدن گلوب رو حق رنگو می دونستم... در مورد جدایی نادر از سیمین هم باید بگم عشق کردم.به عشق دیدن مراسم ساعت 4:30 صبح از خواب پاشدم(عوضش توی مدرسه کلاً خواب بودم).غرور ملیم به فوران کشیده شد...اسکار هم منتظرم...

من

ممنون از مطالب خوبتون